KONST / Litografier / Färglitografi 13128250
nr 1312 8250
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Gärdesgård. Signerad, numrerad 267/360. Motivet: 50x40 cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:29:48
8/3 13:58:45
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson